top of page

Tue, 06 Oct

|

Cineplexx Prishtina, Albi Mall

RED PROGRAMME

Markus Eder's The Ultimate Run / 10 min / Austria Jump to Zero / 7 min / USA Follow the Light / 3 min / France A Foreign Native / 48 min / Austria Pauzë & Networking / 20 min Dog's Tale, A / 5 min / Canada The Northface Presents: Facets / 10 min / USA Always Higher / 11 minutes / Canada Arves-En-Cie

Registration is Closed
See other events
RED PROGRAMME
RED PROGRAMME

Time & Location

06 Oct 2020, 19:00

Cineplexx Prishtina, Albi Mall, Zona e Re Industriale, Veternik 10000 Prishtine Prishtina XK, 10000

About the event

Këtë vit, BANFF Kosovo shfaqë një program prej 16 filmash të metrazhit të shkurtë të ndarë në programet RED dhe BLUE, me 4 dhe 5 Tetor në sallën më të madhe në Cineplexx. Filmat përfshijnë sporte ekstreme si skijim, çiklizëm malor, alpinizëm, zhytje, surf, kërcim BASE, dhe fluturim me kostum krahësh, gjithmonë duke prekur çështje aktuale rreth ambientit dhe ngrohjës globale.

Programi RED përfshinë 8 filma të metrazhit të shkurtër dhe të mesëm që manifestojnë shpirtin e aventurës, qendrueshmërisë, dhe përkushtimit në sporte.

Tickets

  • Red Programme Ticket

    €4.00
    Sale ended

Total

€0.00

Share this event

bottom of page